Review Epson Stylus Photo PX720FWD

Epson 720

No translation available, please use Google translate

De Epson Stylus Photo PX720FWD is één van de duurdere all-in-ones van Epson en heeft als doelgroep de enthousiaste foto-amateur. De specificaties lijken sterk op de Epson 820, een apparaat dat nog duurder is. Bij de test wordt gebruikgemaakt van het Epson Premium glossy-papier

De inktset

Epson 720 inktNet zoals bij de veel duurdere PX 820FWD past Epson de Claria Inktset toe, deze betstaat uit zes cartridges. Dat is tamelijk bijzonder, veel apparaten uit deze prijsklasse beschikken namelijk over minder cartridges. De inktcatridges zijn tamelijk klein en ik kom geen aparte cartridge met zwart voor het printen van tekst tegen. Sommige concurrenten bieden die mogelijkheid wel. De gemeten printkosten per A4-foto zijn tamelijk hoog, namelijk € 0,79. Het wisselen van de cartridges gaat gemakkelijk en Epson heeft een eigen recycle programma.

 

De printer in de praktijk

De 720 is net wat compacter gemaakt dan de Epson 820 en ik kom veel mogelijkheden tegen; Wifi , documentfeeder en automatisch dubbelzijdig afdrukken. Hier geen touchscreen maar een gewoon scherm in combinatie met een paar knoppen. Het scherm is uitklapbaar. Het menu is overzichtelijk en zonder raadplegen van het instructieboekje kan je gemakkelijk printen, scannen, faxen of kopiëren. Wat dat betreft is er geen verschil tussen een touchscreen en een gewoon scherm. De printsoftware is handig, in één oogopslag zie je alle belangrijke instellingen. Het apparaat is een voorlader en de papierlade zit onderin de printer. Net zoals bij de 820 krijgt de bediening van de papierlade niet de hoogste lof en ook hier gaat het wisselen van gewoon A4 papier langzaam. De printtijd is kort, ik meet 1 minuut 45 seconde en de kopieertijd is precies dezelfde als bij de 820; 25 seconde.

Testresultaat, afdrukken in kleur op Epson Glossy 255 grams

Epson 720 RGBDe afdrukken vertonen een echte hoogglans op dit Epson papier. De weergave van de kleuren is maar heel gemiddeld en lijkt heel sterk op de weergave van kleuren bij de 820. Zo worden rood en blauw net te weinig diep weergegeven en sommige pasteltinten ogen wat grauw. Huidtinten worden goed weergegeven Het zwart is mooi diep maar de weergave is aan de koele kant.

Lees voor het interpreteren van deze testkaart het document 'testmethode printers....', onder het menu FAQ

 

Testresultaat, afdrukken in zwart-wit op Epson Glossy 255 grams

Epson 720zwart witDe 720 kent net zoals de 820 geen speciale grijze inkt. De resultaten vallen ook dus tegen; veel grijze vlakjes hebben een te grote kleurafwijking. Sommige vlakjes worden groenig en andere juist blauwig weergegeven.. Het zwart is wel diep en er is voldoende verschil tussen heel donker grijs en zwart.

Testresultaat, kopiëren in kleur op standaard kopieerpapier 80 grams

Van kleurafwijking is nauwelijks sprake. Daarnaast kom ik geen strepen tegen.

Prestaties kopie

• Weergave kleuren 7/10
• Strepen 10/10

Conclusie

 

 Printer   Software   Practice   Ink   Color   B & W   Dmax   Score 
Epson PX 725 FWD87.57757.57.7
Epson 720

Pro

• Dubbele papierlade
• Korte printtijd
• Geen strepen bij kopiëren
• Tamelijk lage aanschafkosten
• Goedkoop fotopapier

Contra

• Matige printkwaliteit zwart-wit
• Onhandige papierlade
• Tamelijk hoge inktkosten

In prestaties en mogelijkheden lijkt de Epson 720 sterk op de ook geteste Epson 820 en het verschil zit voornamelijk in de prijs en de bediening. Deze is bij de 720 iets anders maar zeker niet onhandiger. Kopieën op standaard kopieerpapier zien er redelijk mooi uit zonder strepen. De prijs/kwaliteit verhouding is van de 720 beter dan van de 820.

Specificaties

• Merk en type: Epson Stylus Photo PX720FWD
• Adviesprijs, incl. BTW: € 179,99
• website importeur www.epson.nl
• PictBridge aansluiting: ja
• Display: ja
• Sleuven: ja
• WiFi: ja
• Gebruikte inkt: Epson Claria
• Gebruikt papier: Epson Glossy, 255 grams € 11.99/15 vel
• Printtijd, A4: 1 min. 45 sec.
• Inktkosten, foto A4: € 0,79
• Kopieertijd A4 formaat: 25 sec.

 

Add comment